1 Kasım 2015 Pazar

Pazar 6'lısı: Favori Kurgusal Çiftlerim

Son günlerde beni aldı bir unutkanlık. Dün 8 yıllık arkadaşımın doğum gününü unuttuğumu fark etmiştim. Hem de ne unutma ama. Kızın doğum gününden bir hafta sonra anca fark edebildim. Bugün de pazar gününün tadı tuzu olan Pazar 6'lısı'nı unutuverdim. Oysa daha iki gün önce Tuğçeyle konuşmuştuk ama çıkıvermiş işte aklımdan. Pazar gününün bitmesine iki saat kala anca hatırladığım için biraz utansam da etkinliği yapmadan geçemicem. Bakınız bu haftanın teması FAVORİ KURGUSAL ÇİFTLER çünkü. 
Kılı kırk yararak yaptım resmen seçimlerimi. Ve sadece mutlu sona sahip olanları seçtim. Seçtiklerim dışında çoook muhteşem potansiyellere sahip olan ama yazarın zalimliğine kurban olmuş çiftler de var. Onlar başka bir haftanın konusu olsun hiç üzmeyelim kendimizi gece gece.
Ne çok konuştun Eslem kitaplara gel diyorsanız haklısınız ama Allah bir çene vermiş gerisini koyvermiş, elden ne gelir?
  
1-Gurur ve Önyargı'dan Elizabet ve Darcy
Söz konusu Elizabeth ve Darcy, denilcek laf mı var?
2-Aşktan Kaçış Yok'tan Meg ve Johnafter
Sadece aşk üzerine kurulu kitapları nadiren okurum. Üç-dört yıl önce yazlıkta okuyacak başka kitabım olmadığı için okumuş ve aşık olmuştum kitaba. Uçarı kaçarı Megle akıllı uslu çocuğumuz Johnafter'ın ilişkisi o kadar tatlıydı ki okurken sabahlamıştım. Kitap bittikten sonra da uzun süre aklıma gelip gülümsetmişti beni :>>>
3-Hirunaka no Ryuusei'den Suzume ve Mamura
(SPOILER İÇERİR) AZ MI KALP KRİZİ GEÇİRDİK SON BÖLÜME KADAR BE. MANGAKA RESMEN KANSER ETMİŞTİ TÜM MAZUME SHIPPERLARINI. Ama mutlu sona kavuştuk sonunda :'))))) 
 
4-Açlık Oyunları'ndan Katniss ve Peeta
Aslında bu seçiminden pek emin değilim. Evet sonunda Katniss/Peeta oldu ama mutlu bir şekilde mi? Hayır. Başından beri birbirlerine aşıklardı, büyük aşk ooo falan da yok.  Ama bilmiyorum bir şekilde bu listede yer almaları gerektiğini düşündüm.
5-Yakut Kırmızı'dan Gwendolyn ve Gideon
Tuğçeden kopya mı çekiyorum ne:p (Tuğçenin listesi için tık tık) Tüm zamanların içinden geçen bir aşk daha ne olsun :D
6-Geek Kız'dan Harriet ve Nick


BONUS
Harry Potter serisinden James ve Lily:')))))4 yorum:

 1. Ben de bugünün pazar 6'lısı yazısı yok mu diye düşünüyordum :-) Bir şey soracağım. Her pazar yazacağınız konular belli mi yoksa son anda mı karar veriyorsunuz? Eğer önceden belirleniyorsa ben de öğrenmek isterim. Ben de bu konularda yazmak istiyorum ama konuyu geç öğrenince yazma işi kalıyor.

  Böyle bir listede Elizabeth ve Darcy'i yazmayacak insan yoktur herhalde. Benim listemde de olurlar :-) Diğer beş kitabı da okumadığım için diğer çiftler hakkında bir yorum yapamıyorum maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnstagramda da bu hafta pazar 6'lısı olmayacak mı diye soru gelmiş. Gerçekten çok mahçubum ya güzelim tema unutkanlığımdan harcandı, çok üzgünüm ;__;
   Genelde hafta içi salı-çarşamba gibi o haftanın konusunu belirliyorduk. Ama sizin de fark ettiğiniz gibi böyle olunca temanın duyurulma kısmında bir gecikme oluyor. Bir aksilik çıkmazsa bundan sonra temaları aylık olarak duyuracağız :))) Böylece yetiştirme sorunu olmaz, isteyen yazısını önceden hazırlar falan ^____^

   Sil
  2. Elizabeth&Darcysiz listeye liste denen :D
   Diğer beş kitap arasından Açlık Oyunlarını öneririm. Gerçekten seveceğinizi düşünüyorum :>>
   Sizin listeniz nasıl olurdu merak ettim. Pazar 6'lısı etkinliği kapsamında olmasa da bir ara yazmalısınız bence ^____^

   Sil
 2. Katniss ve Peeta mı? Ve Gwendolyn ve Gideon mu? Harika bir liste olmuş! Emeğine sağlık. ^_^

  YanıtlaSil

Yeni Yazılardan Haberdar Olun