24 Mayıs 2015 Pazar

Pazar Raporu #1

MERABALAR YAŞIYORUM.
On üç gündür blogda hiç yaşam belirtisi göstermesem de yaşıyorum. Bu hafta pek bir verimsiz geçti benim açımdan. Doğru düzgün ne ders çalıştım ne kitap okudum ne de bir şeyler izleyebildim. 
Neyse nedir bu "Pazar Raporu" ? 
Her hafta pazar günü o hafta yaptıklarımın özetini geçmeye karar verdim. Çoğu zaman ufak tefek şeyler okuyorum/izliyorum ama söyleyecek çok fazla şeyim olmayınca blog yazısı girmeye gerek görmüyorum. İşte o ufak tefek şeylerden pazar raporunda bahsetmeye karar verdim.

18.05.2015-24.05.2015
      


  • İnsan Takımı'nı okudum. Vampirli, genç yetişkin türünde bir kitaptı. Vampir kitaplarını çoğu zaman severim ama bu kitaptaki vampirler bana baya evcilleşmiş gibi geldiler. O yüzden pek sevemedim. Mel ve Kit hariç karakterler de sıkıcıydı. Beş üzerinden üç vermişim goodreadsde. Fazla bile vermişim neyse.


  • Yamamori Mika'nın yeni mangası olan Tsubaki-chou Lonely Planet'in ilk chapteri geçtiğimiz sayısı geçen salı yayınlandı. Büşra savolsun hemen haber verdi:'))) Büşra söylemese kim bilir ne zaman öğrenirdim manganın varlığını. Neyse. Hirunaka no Ryuusei'yi ayıla bayıla okumuştum o yüzden yeni mangaya başlamada hiç tereddüt etmedim. Konudan kısaca bahsetmek gerekirse, ana karakterimiz Fuminin babasının bir sürü borcu vardır. Bir gün kızını yazar bir tanıdığının evine hizmetli olarak bırakıp şehir dışına kaçar. Fumi bu yazarı yaşlı biri beklerken yirmilerinin başında (tahminen), kaba biri çıkar ve olaylar başlar. Okumak isteyenleri şöyle alayım 

      
  • Hirunaka no Ryuusei'ye ekstra chapter gelmiş ama benim haberim yoktu ta ki yine Büşra haber verene dek jkjkjg Ekstrada Suzumenin sınıf arkadaşlarından Sarumarunun yaşamına seyirci oluyoruz. HnR'yi okurken Sarumaru o kadar gözüme çarpmamıştı ama okuduktan sonra  "hığğğa sarumaru:'))))))))) " oldum. Vaktiniz varsa kesinlikle okuyun. Hatta HnR'yi okumadıysanız bile bunu okuyabilirsiniz. Okumak için tık tık.

  • Geçtiğimiz hafta Kocaelide 7. Kitap Fuarı düzenlendi. Fuara arkadaşlarımla açılış günü ve cuma günü olmak üzere iki kez gittik. İlk gün gittiğimizde daha standlar yeni kuruluyordu rahat rahat gezdik ama ikinci gidişimizde etraf ana baba günüydü. O kadar çok ilkokul öğrencisi vardı ki değil standlara bakmak yürümek bile zordu. İlknoktadaki indirimle fuar çakışınca anca üç kitap alabildim fuardan. Onları da kitaplığa kaldırdım şimdilik çünkü LYS ;_; Seneye stand görevlisi olarak fuarda çalışmayı umuyorum :>

  • Periodiclibrary artık instagramda! Şu an pek fazla bir şey yok ama ileride okuma hallerini, alıntıları, çekilişleri instagramdan takip edebileceksiniz! Takip etmek için tık!


Diyecek başka bir şeyim kalmadığına göre raporu sonlandırıyorum ^-^

0 yorum:

Yorum Gönder

Yeni Yazılardan Haberdar Olun